Przegląd prasy

Płacz matki i dziecka

21 lutego 2022

Płacz matki i dziecka
YouTube. 24.1.2022. „It's not just you who gets hurt. Wear a seatbelt - 40s” [kliknij]

I po raz kolejny ten, tak ważny apel: ZAPNIJ PASY! Tym razem autorzy mówią o potrzebie zapinania pasów bezpieczeństwa, o ofiarach wypadków drogowych, o śmierci, ale też o tych co pozostają o matkach, żonach, dzieciach, o rodzinie, o naszych najbliższych, o ich rozpaczy i płaczu. Pamiętajmy o nich - ZAPINAJMY PASY!

W mediach pojawiła się szkocka kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Road Safety Scotland odnotowała wzrost wykroczeń związanych z niezapinaniem pasów bezpieczeństwa. Jedno z przeprowadzonych badań pokazuje, iż nawet 2% spadek liczby zapinających pasy bezpieczeństwa powoduje 5% wzrost ofiar śmiertelnych.

Przygotowano kampanię edukacyjną, przypominającą o obowiązku zapinania tego tak ważnego i niezbędnego elementu wyposażenia pojazdów, często - w sytuacji wypadku drogowego - ratującego życie. Jej autorzy pokazują obrazy z pogrążonymi w rozpaczy rodzinami ofiar wypadków. Tu bohaterami są manekiny używane do testów zderzeniowych.

Premiera kampanii odbyła się pod koniec stycznia br. Przesłanie brzmi: „Konsekwencje niezapinania pasów bezpieczeństwa mogą być katastrofalne dla Ciebie, ale także dla tych, których kochasz”.

I jeszcze jeden apel - o szerokie udostępnianie spotu w mediach społecznościowych, wśród znajomych itd.

ZAPINAJMY PASY! (jm)